Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Zbardhen emrat e 5 djemve të biznesmenëve të ndaluar nga policia për makinat luksoze

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

50de754103df34c20dfd4e6a74b599cf

Newsbomb.al ka zbardhur emrat e pesë shoferëve të ndaluar sot nga Policia e Tiranës për shkak se po garonin me shpejtësi mbi normat në “Rrugën e TEG”-ut.

Burime për Newsbomb kanë bërë të ditur se personat e ndaluar janë: Ergyn Geci i datëlindjes 08.05.1998, lindur në Tiranë; Aristidhis Krisafi i datëlindjes 17. 10. 1996, lindur në Patra të Greqisë; Aldo Aliko, i datëlindjes 06. 01. 1994, lindur në Tiranë; Genti Zavalani i datëlindjes 13. 12. 1989, lindur në Tiranë; Thimjo Rubati i datëlindjes 26. 01. 1976, lindur në Sarandë.

Personat e sipërpërmendur janë fëmijë të biznesmenëve me emër në Shqipëri apo njerëz të njohur në klubet e natës.

Ergyn Geci është djali i biznesmenit të njohur Ramë Geci, i cili zotëron “Tirana International Hotel” apo siç njihet ndryshe “15-katëshi”, ndërsa Genti Zavalani është ‘DJ’ dhe performon në club-et më të njohura në Tiranë me emrin “Dj Mickey”.

Ata janë shoqëruar në ambientet e Drejtorisë së Policisë për shkak se po garonin me shpejtësi mbi normat në rrugën që të çon për te qëndra tregtare “TEG” në Tiranë. Përveç shpejtësisë, dyshohet se pronarët e këtyre makinave kanë ndërhyrë në sistemin e shpejtësisë dhe modifikimin pamjes së tyre të jashtme. 

FOTOT

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img