Tirana
heavy intensity rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
3.1kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

“Zaptuan foltoren në Kuvend”, PS kërkesë për përjashtimin e Berishës dhe katër deputetëve të PD për 10 ditë (DOKUMENTI)

Lajme të ngjashëm

Një grup deputetësh të  Partisë Socialiste i kanë dërguar një kërkesë kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla për përjashtimin me 10 ditë të pesë deputetëve demokratë, për shkak të bllokimit të foltores në seancën e djeshme plenare.

Bëhet fjalë për deputetët: Sali Berisha, Flamur Noka, Belind Këlliçi, Edmond Spaho dhe Edi Paloka. Dokumenti është firmosur  nga shtatë deputetë socialistë.

Në kërkesën e firmosur nga deputetët Ismet Beqiraj, Petro Koçi, Denis Deliu, Arben Pëllumbi, Ermonela Valikaj (Felaj), Mimi Kodheli dhe Gerta Duraku, thuhet se deputetët e PD u sollën në mënyrë të pahijshme dhe jo etike, duke penguar zhvillimin e rregullt të seancës plenare dhe duke shkaktuar kaos në kuvend.

 

 

Më shumë