Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
37 %
2.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Zani Çaushi në kërkim të lirisë, paraqitet për të disatën herë në Gjykatën e Korçës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kreu i bandës së Vlorës në ’97, Myrteza (Zani) Caushi është paraqitur sërish në Gjykatën e Korçës për të kërkuar përllogaritjen e ditëve të burgimit.

Çaushi po vuan dënimin në burgun e sigurisë së lartë në Drenovë, pasi është dënuar me burgim të përjetshëm.

Kjo është seanca e disatë që po zhvillohet për këtë çështje në Gjykatën e Korçës, por herën u fundit u shty pasi mungonin avokati dhe prokurori.

Më herët Zani Çaushi kërkoi lirimin e tij pasi ka kryer 25 vite burg dhe pretendon se është rehabilituar edhe për faktin se është familjar.

Më pas ai kërkoi që t’i njihen vitet në paraburgim dhe të lirohet.

Më shumë


spot_img

spot_img