Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
0.5kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
27 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Zani Çaushi në kërkim të lirisë, paraqitet për të disatën herë në Gjykatën e Korçës, shtyhet sërish seanca

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

43d7b80994e7df15798b0b2f0bbd9597

Ish-kreu i bandës së Vlorës në ’97, Myrteza (Zani) Caushi është paraqitur sërish në Gjykatën e Korçës për të kërkuar përllogaritjen e ditëve të burgimit.

Bëhet me dije se seanca e sotme është shtyrë për më 25 mars, pasi mungonte gjyqtarja.

Mësohet se Caushi ka bërë një tjetër kërkesë për lirim me kusht. Kjo është seanca e disatë që po zhvillohet për këtë çështje në Gjykatën e Korçës.

Më herët Zani Caushi kërkoi lirimin e tij pasi ka kryer 25 vite burg dhe pretendon se është rehabilituar edhe për faktin se është familjar.

Më pas ai kërkoi që t’i njihen vitet në paraburgim dhe të lirohet.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img