Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
37 %
2.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Zani Caushi merr masë disiplinore në burgun e Drenovës, gjykata e Korçës shfuqizon vendimin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kreu i bandës së Vlorës Zani Caushi ka marrë masë disiplinore në burgun e Drenovës, por Gjykata e Korçës e ka shfuqizuar këtë vendim.

Më 13 tetor u mbajt edhe seanca për masën disiplinore ndaj Caushit, ndërkohë që është pranuar kërkesa dhe shfuqizuar masa disiplinore e dhënë ndaj të dënuarit Zani Caushit me vendimin e këshillit disiplinor të institucionit të ekzekutimit të vendimeve penale Korçë.

Caushi e ka marrë masën disiplinore në datën 03.04.2020, por nuk bëhet e ditur se për çfarë është dënuar.

Ish-kreu i bandës së Vlorës është në pritje të një seance tjetër për llogaritjen e ditëve të paraburgimit.

Më shumë


spot_img

spot_img