Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
23 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

Zaev thumbon Gruevskin: Kthehu në shtëpi e shlyej dënimin, pastaj ndihmo vendin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministrin Zoran Zaev e kanë pyetur gazetarët për statusin e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski, i cili ka shkruar se ndien keqardhje dhe i vjen që të kthehet dhe ta ndihmojë kreun e Qeverisë.

“Duhet të vijë, lëreni të vijë. Do ta ndihmojë shtetin, e bën këtë kur ta vuajë dënimin. E gjitha kjo është ndihmë. Të gjithë ne dërgojmë një mesazh përgjegjësie, kështu që unë mund të dërgoj një mesazh me të vërtetë të qartë – le të kthehet në shtëpi ”, tha kryeministri Zoran Zaev, nga Manastiri.

Zaev gjithashtu komentoi takimin ndërmjet kryetarit të VMRO-DPMNE-së Hristian Mickoski dhe kryeministrit hungarez Viktor Orban, duke e cilësuar atë të zakonshëm sepse partitë e Mickoski dhe Orban janë anëtarë të Partive Popullore Evropiane.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img