Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
40 %
Hën
7 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Zaev mbron zjarrfikësen “antike”: Hodhi 8 mijë litra ujë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zjarrfikëse e vjetër shkaktoi reagime në Maqedoninë e Veriut që prej disa javësh po përballet me vatra të shumta të zjarreve.

Pamjet e zjarrfikëses nuk kaluan pa u ironizuar dhe pa humor në rrjetet sociale.

Megjithatë kryeministri maqedonas Zoran Zaev thotë se makina është e restauruar plotësisht.

“Ne i pamë pamjet, por ajo është e restauruar dhe në gjendje pune. Zjarrfikësja hodhi 8 mijë litra ujë”, tha Zaev.

Mediat kanë raportuar se për mbi një dekadë, Maqedonia e Veriut nuk ka blerë asnjë zjarrfikëse të re.

fgerh4rh4h
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img