Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
29 %
4.6kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Yuri Kim viziton Gjirokastrën: Pjesa më e bukur ishin fotot nga miqtë e rinj në Pazarin e Vjetër

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka vizituar sot qytetin e lashtë të Gjirokastrës, një nga më të bukurit në vendin tonë edhe për shkak të traditës dhe kulturës së vjetër.

Diplomatja ka publikuar disa foto të bukura në Instagram ku shihet tepër e lumtur dhe e qeshur në çdo shkrepje. E ulur në lëndinë buzë kalasë, Kim duket shumë e dashuruar me qytetin e gurtë.

Ajo thotë se pjesa më e bukur ishte të fotografohej nga miqtë e rinj në “Pazatin e Vjetër” të Gjirokastrës.  

“Ditë magjike në Gjirokaster, me një vizitë në kala dhe Kishën e Theotokos në Labovë e Kryqit. Pjesa më e bukur ishte bombardimi me fotografi nga miqtë e rinj në Pazarin e Vjetër!”, shkruan Kim krahas fotove në Instagram.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img