Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
1.5kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
31 °
Hën
33 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Yuri Kim vizitë të PAPRITUR në SPAK, i pranishëm Arben Kraja dhe shefja e BKH-së

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja Yuri Kim ka zhvilluar sot një takim “blic” jashtë kamerave të mediat në zyrat e SPAK.

Burime për mediat bëjnë me dije se diplomatja ka shkuar në SPAK rreth orës 15:00, ndërsa të pranishëm në takim ka qenë drjtuesja e BKH-së, Aida Hajnaj si dhe vetë drejtuesi i SPAK, Arben Kraja.

Nuk dihet konkretisht se cila ka qenë arsyeja e vizitës surprizë, por me siguri zhvillimet e fundit në vend.

Kjo vizitë e ambasadores vjen pas ngjarjeve të fundit, duke filluar nga shpallja “non-grata” e ish-kryeministrit Sali Berisha te dënimi i ish-kryeprokurorit Llalla. Hapja e dosjes së Gërdecit, 21 janarit si dhe provave të reja për vrasjen e Artan Santosit.

Lidhur me shpalljen “non-grata” të Berishës, thuhet se ish-kryeministri mund të hetohet në Shqipëri lidhur me akuzën e korrupsionit dhe shpërdorimit të detyrës dhe fondeve publike, ndërsa SPAK mund t’i kërkojë informacione zyrtare Amerikës pas deklaratës së bujshme të Sekretarit të Shtetit, Antony Blinken.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img