Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Yuri Kim telefon kreun e SPAK, Arben Kraja: Bravo për arrestimet dhe dënimet e fundit. Reforma nuk është perfekte, por po jep rezultate

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3c6b39094772aa8782d14390113fa76d

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim ka telefonuar spt kreun e SPAK, Arben Kraja.

Diplomatja amerikane e ka falenderuar dhe përgëzuar atë për operacionet e fundit të SPAK, teksa shprehet se Reforma në Drejtësi po vijon, hap pas hapi.

“Unë u takova me Arben Krajën 1 vit më parë. E telefonova atë sot për t’i shprehur falënderime dhe inkurajim për hetimet, arrestimet dhe dënimet e fundit të SPAK. Reforma në Drejtësi nuk do të jetë e lehtë, e shpejtë ose e përsosur, por ne shohim rezultate tani. Le të vazhdojmë të ecim së bashku – hap pas hapi”, shkruan Kim në twitter.

Lexo edhe: Ky është prokurori që drejtoi operacionin e SPAK, u bëri ‘gjëmën’ gjyqtares Enkelejda Hoxha dhe 13 zyrtarëve të tjerë

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img