Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
3.6kmh
40 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Yuri Kim takon anëtarët e KPK-së dhe zbulon temat e diskutimit: SHBA ju mbështet fuqimisht

spot_img

Lajme të ngjashëm

42bf39eb9d04144abd1c627e9c5e124c

Ambasadorja e SHBA-së Yuri Kim ka zhvilluar sot një takim me anëtarët e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit dhe kanë folur për sfidat me të cilat ata përballen çdo ditë.

Kim i ka falenderuar për punën e tyre pavarësisht pandemisë së Covid-19 që është bërë pengesë.

Amerika thotë Kim përmes një shënimi në rrjete sociale, “e mbështet fuqimisht reformën në drejtësi dhe integrimin e KPK-së në Shqipëri.

Reagimi i Yuri Kim

Kam pasur një takim të sinqertë me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit në lidhje me presionin dhe sfidat me të cilat përballen. Unë i falënderova për punën e tyre vitin e kaluar, i cili vazhdoi pavarësisht Covid. Mbështet fuqimisht – në të vërtetë ne insistojmë – pavarësinë dhe integritetin e KPK-së për hir të drejtësisë në Shqipëri.

Më shumë

spot_img