Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
3.1kmh
0 %
Sht
20 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Yuri Kim takohet me Majlinda Bregun, ja çfarë biseduan me njëra-tjetrën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

44f015820a434dbc2c7eadd77a9850ec

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar një takim me sekretaren e përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Kim shkruan se ato biseduan rreth integrimit rajonal brenda Ballkanit dhe midis Ballkanit dhe BE-së.

Ambasadorja u shpreh se SHBA mbështet lëvizjen e lirë të mallrave, shërbimeve dhe njerëzve.

“Patëm një diskutim të mirë me Majlinda Bregun rreth integrimit rajonal brenda Ballkanit dhe midis Ballkanit dhe BE-së. Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbështesin lëvizjen e lirë të mallrave, shërbimeve, kapitalit dhe njerëzve brenda ËB6”,- shkruan Yuri Kim.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img