Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
46 %
6.2kmh
0 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Yuri Kim si rrallëherë/ Me fustan të zi e buzë të kuqe, ambasadorja shfaqet e kuruar deri në detaj në ceremoninë e rëndësishme

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim së bashku me ministren e Jashtme Olta Xhaçka, ministrin e Mbrojtjes, Niko Peleshi dhe shumë të ftuar të tjerë kanë festuar së bashku 246-vjetorin e krijimit të Marinsave të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Përmes një postimi në “Instagram” ambasadorja ka publikuar foto nga momentet e ceremonisë, ku një vëmendje të madhe ka arritur të marrë ajo vetë më pamjen e saj ndryshe nga herët e tjera.

E veshur me një fustan të zi dhe buzët e lyera ngjyrë të kuqe, Yuri Kim ka arritur që të marrë mijëra komente dhe nga ndjekësit.

“Këtë vit, ne festuam 246-vjetorin e lindjes së Trupa e Marines të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. E nderuar që iu bashkuan këtij eventi ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka dhe ministri I Mbrojtjes Niko Peleshi, GjeneralMajor Begaj dhe shumë shokë të tjerë.

Marina e SHBA kanë përfaqësuar gjithmonë më të mirët dhe më të guximshmit e Amerikës. Kushdo që ka punuar në një ambasadë amerikane e di gjithashtu lidhjen e veçantë mes diplomatëve US dhe marinsave që mbrojnë ambasadat dhe konsullatat tona. Faleminderit marinsave që jeni ata që jeni, që jeni gjithmonë besnikë. Gëzuar ditëlindjen!.”, shkruan ajo.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img