Tirana
scattered clouds
17 ° C
17 °
17 °
72 %
2.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
21 °
E enjte, 6 Maj, 2021
spot_img

Yuri Kim “SHUPLAKË” METËS, i çon MESAZH në EMISION: BOLL MË! Do mbash PËRGJEGJËSI për FJALËT dhe VEPRIMET! Kërcënimet meritojnë DËNIM (E PLOTË)

spot_img

Lajme të ngjashëm

E paprecedent në historinë politike të vendit tonë, ambasadorja e SHBA i dërgon një mesazh të qartë dhe të ashpër presidentit të republikës Ilir Meta.

Vetëm pak minuta më parë, ambasadorja Kim i ka dërguar një mesazh të fortë presidentit Ilir Meta, teksa ky i fundit ndohej në studion e gazetarit Çim Peka, duke i kërkuar t’i japë fund deklaratave kërcënuese për zgjedhjet e 25 prillit.

Ambasadorja Kim i thotë Metës se do të mbajë përgjegjësi për pasojat që mund të sjellin fjalët dhe veprimet, duke i kujtuar deklaratën e Metës që “populli të mprehë sfurqet dhe sopatat”.

Në mesazhin që më pas e ka publikuar edhe në rrjetet sociale, Kim thotë se kërcënimet e Metës “meritojnë dënim”.

MESAZHI I YURI KIM PËR METËN:

Është e papranueshme për këdo që të kërcënojë se qytetarët do të marrin “sfurqet” në 25 Prill ose nëse nuk u pëlqen rezultati i zgjedhjeve. Këto kërcënime meritojnë dënim. Ata që nxisin dhunë do të mbajnë përgjegjësi për rezultatet e fjalëve dhe veprimeve të tyre. Ndal

rgeherhe45h

Lexo edhe: Ambasadorja e kritikoi, Ilir Meta shpërthen ndaj Yuri Kim: Po të dojë të vijë këtu me Edi Ramën! S’më merr dot mua ajo në telefon për llogari të tij dhe të më thotë të rikthej Dvoranin

Lexo edhe: E BUJSHME/ Ilir Meta akuzon ambasadoren Kim se e ka kërcënuar: Më tha “mos bëj zhurmë se dimë ca gjëra për ty”, le t’i nxjerrin të gjitha çfarë kanë

Lexo edhe: Ilir Meta nuk përmbahet: I kam thënë Yuri Kimit që “e di që ju më vrisni po të doni, por më çoni te Mali me Gropa dhe…”

Lexo edhe: Përplasja e Ambasadores Kim me Metën, flet Rama: Ai është zhele, po e bën edhe dinjitetin e vendit zhele

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img