Tirana
broken clouds
24 ° C
24 °
24 °
35 %
4.1kmh
75 %
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Yuri Kim shpërndan mesazhin e KMSH-së: Shit-blerja e votës është përçmim për dinjitetin…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka shpërndarë deklaratën e Komunitetit Mysliman, ku u drejtohet qytetarëve, duke thënë se vota është e shenjtë dhe se nuk duhet të shitet. 

Përmes një postim në Twitter, Kim ka veçuar nga deklarata pjesën, ku flitet për shit-blerjen e votës, që sipas KMSH është përçmim për dinjitetin njerëzor.

“Nga Qëndrimi i Komunitetit Mysliman: “Ju kujtojmë gjithë qytetarëve se, shitja apo blerja e votës, veç të tjerave, është edhe përçmim për dinjitetin njerëzor, ruani dinjitetin njerëzor pasi është amanet nga Zoti. VOTA nuk duhet të shitet, as të blihet!”, shkruan Yuri Kim.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img