Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
51 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
36 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Yuri Kim shpërndan foto nga Piramida e Tiranës: Dikur simbol i së kaluarës së errët, tani një partneritet mes SHBA-së dhe Shqipërisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka postuar një foto të Piramidës së Tiranës, e cila është duke u rikonstruktuar. 

Diplomatja e SHBA shprehet se piramida dikur u ndërtua si simbol i së kaluarës së errët, ndërsa sot po kthehet në partneritet mes SHBA dhe Shqipërisë, duke krijuar një të ardhme të re të vendit.

“Piramida u ndërtua si një festë cinike e diktaturës, që shfaqej për një kohë të gjatë si një simbol i së kaluarës së errët. Tani, ajo po kthehet – në partneritet mes SHBA dhe Shqipërisë, në një inkubator për inovatorët, në mënyrë që Shqipëria më e mirë dhe e ndritura të formojë një të ardhme të re”, shkruan Yuri Kim në Twitter.

Më shumë

spot_img
spot_img