Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
14 °
Die
16 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Yuri Kim shkruan në ditën e lindjes së Skënderbeut: Kurajo legjendare e tij mbetet e gjallë në zemrat e shqiptarëve

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim, kujton sot ditën e lindjes së heroit tonë kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu. Ajo thotë se beson se këmbëngulja legjendare e tij mbetet e gjallë në zemrat e shqiptarëve.

“Unë besoj se kurajo dhe këmbëngulja legjendare e Skënderbeut mbetet e gjallë në zemrat e shqiptarëve të sotëm”, shkruan Yuri Kim dhe ndan një foto të sajën nga sheshi Skënderbej, ku pas saj duket dhe busti i heroit tonë kombëtar.

“Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara Yuri Kim mbi heroin kombëtar dhe luftëtarin më të madh Gjergj Kastriot Skënderbeu, i cili u lind në këtë ditë, 6 maj, në 1405. Sot, ne festojmë historinë dhe trashëgiminë e tij”, thotë Ambasada e SHBA.

Më shumë