Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.6kmh
75 %
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
16 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

Yuri Kim shkon në Kryesinë e Kuvendit, takohet me Mesilda Dodën, pritet takim edhe me Fatmir Mediun

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim, ditën e sotme ka takuar kryetaren e grupit Parlamentar të PDIU-s, Melisa Dodën.

Mësohet se takimi u mbajt në Kryesinë e Kuvendit rreth orës 15:00.

Mësohet se diplomatja më e lartë e SHBA-ve në vendin tonë do të takohet rreth orës 16:00 edhe me Fatmir Mediun.

Ndërkohë, ditën e djeshme ambasadorja zhvilloi një takim dhe me deputeten demokrate Jorida Tabaku. Ishte vetë deputetja ajo e cila zbuloi detaje rreth takimit, ku tha se me diplomaten amerirkane biseduan për luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit.

Më shumë
spot_img
spot_img