Tirana
broken clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
75 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
23 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Yuri Kim: SHBA mbështesin fuqimisht përmirësimin e qeverisjes dhe konkurencës së biznesit në Shqipëri

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka takuar sot Metteo Colangelin, aksionerin më të madh të BERZH, bankë e cila ka investuar deri më tani 1.5B euro në investime kumulative, duke përfshirë 854 milion € në projektet aktuale në Shqipëri.

Kim përmes një shënimi në Tëitter thotë se Amerika mbështesin fuqimisht përmirësimin e qeverisjes dhe konkurencës së biznesit në vendin tonë.

albsig

Shënimi i Yuri Kim

Diskutim i mirë sot me Metteo Colangeli, aksionerin më të madh të Bankës Europiane për Rindërtimin dhe Zhvillimin (BERZH), themeluar më 15 Prill 1991 për të ndihmuar ish-shtetet komuniste. Në Shqipëri BERZH ka bërë € 1.5B në investime kumulative, duke përfshirë 854 milion € në projektet aktuale. Amerika mbështet fuqimisht përpjekjet për të përmirësuar qeverisjen dhe konkurrencën e biznesit në Shqipëri forcimi i diversifikimit të energjisë; dhe nxitja e integrimit rajonal të BB.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img