Hapësire reklamuese

Politikë

Yuri Kim “rikthehet” në Shqipëri, ja detaji i veçantë në veshjen e saj

Shkruar nga Newsbomb

Ish-ambasadorja amerikane Yuri Kim ka qënduar krah sekretarik amerikan Antony Blinken dhe e ka pritur atë në aeroportin Nënë Tereza.

Ndryshe nga herët e tjera, rikthimi i saj në Shqipëri e gjen atë me një post tjetër, si zëvendës ndihmës sekretarja e Shtetit për Çështjet e Evropës dhe Euroazisë në Departamentin Amerikan të Shtetit.

Mirëpo, një detaj që nuk shpëtoi syrit mediatik ishte spila e dallëndyshes që ajo kishte në veshjen e saj edhe gjatë fjalimit të lamtumirës që mbajti më 21 qershor të 2023.

 

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese