Tirana
moderate rain
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
9 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Yuri Kim reagon për herë të parë pas ndryshimeve në qeveri, takon Bledi Çuçin dhe zbulon çfarë diskutuan

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4aff50867901e85c366dfeda5329367d

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar për herë të parë pas emërimit të Bledi Çuçit si ministër i Brendshëm.

Kim bën me dije përmes një shënimi në tëitter, se është takuar me Çuçin dhe kanë folur për rolin e tij në zgjedhjet e ardhshme, duke siguruar gjithashtu bashkëpunim të fortë me SHBA-të në spektrin e sigurisë dhe ligjit.

Teksa i uron suksese në detyrën e re, Kim shprehet optimiste pas urdhërimit të Çuçit, që të hetohet me intensitet mënyra se si janë trajtuar protestuesit në protesta (aktivistët e teatrit).

Shënimi i Yuri Kim

U takova me Bledi Çuçin dhe i urova sukses si ministër i Brendshëm. Më vjen mirë të dëgjoj që ai urdhëroi investigimin për mënyrën se si janë trajtuar protestuesit. E drejta për një protestë paqësore duhet të respektohet. Gjithashtu diskutuam rolin e ministrit të Brendshëm në zgjedhje. Ramë dakord që të forcojmë bashkëpunimin në siguri dhe zbatimin e ligjit.

Screenshot_2.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img