Tirana
few clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1.5kmh
20 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
Die
31 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Yuri Kim publikon vendimin e DASH: Deputeti MILIARDER ‘not grata’ në SHBA, të MOS kandidojë në zgjedhjet e ardhshme

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c3106e965f74da759ecc727858456e53

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka ripublikuar në faqen e saj në twitter, njoftimin e Departamentit Amerikan të Shtetit, ku thuhet se deputeti Tom Doshi është shpallur “non grata” në SHBA.

Kim kujton vendimin e DASH, dhe thotë se votuesit e Shqipërisë meritojnë më mirë se kjo, duke nënkuptuar se Doshi nuk duhet të kandidojë në zgjedhjet e ardhshme të 25 prillit 2021.

“Ndërsa autoritetet zgjedhore të Shqipërisë përgatisin zgjedhjet, ia vlen të kujtohet ky emërim, i bërë nga Sekretari i Shtetit i SH.B.A.-së pas shqyrtimit të kujdesshëm të informacionit. Me siguri, votuesit e Shqipërisë meritojnë më mirë se kjo”, shkruan Kim.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img