Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
69 %
0.5kmh
75 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
10 °
Die
7 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Yuri Kim publikon foton e Sekretarit të SHBA nga sheshin “Skënderbej”, 30 vite më parë: Shumë gjëra kanë ndryshuar, por një jo: “Ju jeni me ne dhe ne jemi me ju”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka ndarë paraditen e sotme një foto të Sekretarit Amerikan të Shtetit James Baker, i cili 30 vite më parë ishte në Sheshin “Skënderbej”.

“Ju jeni me ne dhe ne jemi me ju”, është një pjesë e fjalës që Sektretari Baker tha në mes të Tiranës, mes qindra qytetarëve shqiptarë. Këtë fjalë Kim e risjell sërish dhe thotë se në 30 vite kanë ndryshuar shumë gjëra, por vetëm një jo: Ju jeni me ne dhe ne jemi me ju!

“Pikërisht 30 vjet më parë, Sekretari i Shtetit Baker qëndroi me popullin shqiptar në Sheshin Skënderbej dhe tha: “Ju jeni me ne dhe ne jemi me ju.” Shumë gjëra kanë ndryshuar që nga ajo kohë dhe ne jemi përsëri në një pikë kthese, por një gjë mbetet e njëjtë: Ju jeni me ne dhe ne jemi me ju!”, shkruan diplomatja amerikane dhe ndan foton e mëposhtme.

Më shumë


spot_img
spot_img