Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
35 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Yuri Kim pozon krah Teto Ollgës: Mezi pres të kaloj më shumë kohë në vendin e poetëve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ishte në Pogradec ku zhvilloi disa takime, me Kryeprokurorin Olsian Çela dhe kryetarin e bashkisë Ilir Xhakolli, si dhe me banorët për të dëgjuar shqetësimet e tyre  të përditshme.

Gjatë vizitës në këtë qytet nuk kishte si të mungonte një foto e diplomates amerikane me bustin e Teto Ollgës, ku çdo vizitor që shkon në Pogradec nuk harron të pozojë krah bustit të aktores së madhe shqiptare.

“Pogradeci vërshon me sharm. Ishte kënaqësi të flisja me njerëzit në Tushemisht; shih veprën e artistëve Anastas Kostandini (aka Taso) dhe Gentian Zeka; dhe ndaloni të dëgjoni pikëpamjet e njerëzve për drejtësinë ose thjesht për të thënë “përshëndetje”. Unë gjithashtu e vlerësova shumë takimin me Koordinatorët e Ndihmës për Viktimat, si dhe stafin dhe vullnetarët e Unë Gruaja – ata po bëjnë një punë të rëndësishme dhe Ambasada Amerikane do të vazhdojë t’i mbështesë ata. Faleminderit Ermira Babaliut, Kryetarit të Bashkisë Xhakolli dhe bashkisë, @ art_kontakt, dhe të gjithë artistëve që krijuan muralin për Pallatin e Sporteve – është një nderim i mrekullueshëm për miqësinë midis amerikanëve dhe shqiptarëve dhe për fuqinë e veçantë të artit për të ngritur shpirtrat tanë. Unë pres që të kaloj më shumë kohë në këtë vend të poetëve dhe njerëzve të butë. Faleminderit banorëve të Pogradecit”,  shkruan Yuri Kim në postimin e saj në Instagram.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img