Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
90 %
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
Mër
4 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Yuri Kim përshëndet miratimet e sotme në Parlament: Do mbështes procesin transparent që çon në zgjedhje të lira e të ndershme

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a903a931e0590eec7c0a53f27955bf27

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim ka përshëndetur miratimin e Kodit Penal sot në parlament.

Kështu ka përfunduar dhe kodifikimi i marrëveshjes së 5 qershorit, marrëveshje e cila rrodhi si fryt i krijimit të Këshillit Politik.

Kim premton se do të  vazhdojë të mbështesë fuqimisht një proces transparent dhe gjithëpërfshirës që çon në zgjedhje të lira dhe të ndershme në 25 prill.

Shënimi i Yuri Kim

Sot, në seancën përfundimtare për vitin 2020, Parlamenti miratoi ndryshimet në Kodin Penal, duke përfunduar kodifikimin e marrëveshjes së 5 qershorit të Këshillit Politik mbi Reformën Zgjedhore. Do të vazhdojë të mbështesë fuqimisht një proces transparent dhe gjithëpërfshirës që çon në zgjedhje të lira dhe të ndershme në 25 prill.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img