Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
1.5kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
34 °
Pre
33 °
E hënë, 2 Gusht, 2021

Yuri Kim përshëndet dekretimin e 4 anëtarëve të rinj të GJL: Tani mund të zgjidhen çështjet penale, Reforma në Drejtësi po ecën përpara

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ecb6b508211a54560e78b8765c9d2fdc

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka përshëndetur dekretimin nga presidenti Meta të 4 anëtarëve të rinj të Gjykatës së Lartë, duke e bërë gjithsej me 7 anëtarë nga 19 që duhet të jenë.

Kim falenderon Metën dhe KLGJ, duke u shprehur e bindur se Reforma në Drejtësi po funksionon dhe po ecën përpara.

Reagimi i Yuri Kim

Urime për 4 gjyqtarët e rinj, të Gjykatës së Lartë, duke bërë 7 gjithsej. Kjo gjykatë tani mund të dëgjojë çështje penale, civile dhe admin. Falë Këshillit të Lartë Gjyqësor, i cili duhet të vazhdojë emërimet. Faleminderit gjithashtu Presidenti Ilir Meta për administrimin e shpejtë. Reforma në Drejtësi po ecën përpara!

Më shumë

spot_img
spot_img