Tirana
broken clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
75 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
23 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Yuri Kim: OSHEE garanton energji elektrike për qendrat e votimit dhe numërimit në zgjedhjet e 25 prillit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja e SHBA në vendin tonë Yuri Kim ka deklaruar se ka marrë garanci nga OSHEE për furnizimin me energji elektrike të qendrave të votimit dhe numërimit për zgjedhjet e 25 Prillit.

Përmes një postimi në Twitter, diplomatja amerikane shprehet se integriteti i sistemeve të votimit dhe numërimit është thelbësor për zgjedhje të lira dhe të ndershme.

albsig

“Kam mësuar nga OSHEE sot planet e tyre për sigurimin e shpërndarjes së energjisë elektrike në qendrat e votimit dhe numërimit për zgjedhjet e 25 prillit. Mirë të dini se ka teprica të vendosura. Integriteti i sistemeve të votimit dhe numërimit është thelbësor për zgjedhjet e lira dhe të ndershme”, shkruan Yuri Kim në Twitter.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img