Tirana
clear sky
5 ° C
5 °
5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Die
17 °
Hën
19 °
Mar
17 °
Mër
12 °
Enj
13 °
E diel, 11 Prill, 2021
spot_img

Yuri Kim optimiste, vlerëson punën e SPAK: Reforma në Drejtësi po ecën edhe nëse “djemtë e këqij” nuk e duan

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja amerikanë në Tiranë, Yuri Kim përmes një postimi ka thënë se SPAK është duke sekuestron pasuri dhe po vendos kriminelët pas hekurave.

Ndër të tjera Kim është shprehur optimiste, teksa shton se Reforma në Drejtësi nuk është e lehtë apo e shpejtë por po ecën përpara edhe nëse “djemtë e këqij” nuk e duan.

“SPAK po procedon më shumë, duke sekuestruar pasuritë dhe duke i vendosur kriminelët pas hekurave; Gjykata Kushtetuese po funksionon; Gjykata e Lartë po shqyrton çështje; vettingu vazhdon. Inspektorët e BKH po trajnohen. Reforma në Drejtësi nuk është e lehtë, e shpejtë ose e përsosur, por po ecën përpara edhe nëse “djemtë e këqij” nuk e duan atë,” shkruan Kim në postimin e saj në Twitter.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img