Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
31 %
5.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Yuri Kim ngjit malin e Korabit dhe ka një mesazh: S’isha më e forta as më e shpejta, por u fokusova tek qëllimi! Hap pas hapi, ne mund ta arrijmë qëllimin së bashku

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja Yuri Kim këtë fundjavë ka vendosur që të ngjisë malin më të lartë, Korabin.

E teksa poston foto nga ngjitja në malin e Korabit, Kim ka edhe një mesazh për sezonin e ri politik dhe legjislaturën e re parlametare.

Kim shkruan se të ngjiste malin e Korabit nuk ishte më e forta apo më e shpejta, por ishte e fokusuar për të arritur qëllimin.

“Njëra këmbë para tjetrës, hap pas hapi, ne mund ta arrijmë qëllimin tonë së bashku” shkruan Kim, duke lënë në nënkuptoj se SHBA do të jetë në krah të Shqipërisë për të arritur qëllimet hap pas hapi.

“Nuk e di nëse është sepse rrënjët e familjes sime janë në male, por unë gjithmonë gjej forcë dhe frymëzim sa herë që jam në malësitë shqiptare. Unë mendoj se malësorët janë të njëjtë pavarësisht vendit.

Ndërsa verës po i vjen fundi, unë jam duke reflektuar mbi sfidat dhe mundësitë e ardhshme. Vendosa të përgatitem për sezonin e ri duke u ngjitur në majën e majës më të lartë të Shqipërisë, malin Korabi. 2,764 metra e lartë! Unë nuk isha më i shpejti ose më i forti, dhe u desh më shumë se sa kishim planifikuar, por ne qëndruam dhe arritëm në majë. Më kujtoi rëndësinë e mbajtjes së fokusit në qëllimin tuaj, të qenit i rrethuar nga miq që ju inkurajojnë dhe qëndrojnë me ju deri në fund, dhe kurrë mos hiqni dorë. Njëra këmbë para tjetrës, hap pas hapi, ne mund ta arrijmë qëllimin tonë së bashku,” shkruan Kim në postimin e saj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img