Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Yuri Kim: Në 25 prill do të jem në terren së bashku me ekipet e ambasadës së SHBA, mendoj se udhëheqësit e partive e kuptojnë rëndësinë që kanë për të ardhmen

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka treguar se në 25 prill do të jetë në terren së bashku me 24 ekipe të ambasadës së SHBA për të monitoruar procesin e votimit.

Ajo tha se në fund do të jetë OSBE/ODIHR që do të japë verdiktin përfundimtar, ndërsa shtoi se udhëheqësit e partive e kuptojnë rëndësinë që kanë këto zgjedhje për të ardhmen e Shqipërisë.

“Ditën e zgjedhjeve do të shkoj në disa nga piikat kyçe. Nuk e kemi bërë planin ende, por nga ambasada e SHBA do të ketë 24 ekipe që do të shpërndahen në të gjithë vendin. Në fund do të mbështetemi te OSBE/ODIHR që në fund do të japë verdiktin për zgjedhjet.

Nuk ka garanci në jetë, por kur shoh situatën, mendoj se udhëheqësit e kuptojnë rëndësinë e rregullave dhe se sa rëndësi kanë për të ardhmen e Shqipërisë. Kemi qenë me ju për 30 vite, kemi bërë një investim shumë të madh te Shqiëpria, si demokraci e begatë. Nuk kemi për ta humbur atë investim”, tha Yuri Kim në RTSH.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img