Tirana
clear sky
16 ° C
16 °
16 °
72 %
2.1kmh
0 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
19 °
Enj
20 °
E diel, 9 Maj, 2021
spot_img

Yuri Kim ndan mesazhin e Olta Xhaçkës: Mbështesim veprimet e SHBA kundër Rusisë. Masat e marra janë të drejta

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka publikuar mesazhin e ministres së Jashtme të Shqipërisë, Olta Xhaçka, e cila deklarohet hapur se vendi ynë mbështet masat e marra nga SHBA dhe aleatët ndaj Rusisë.

Sipas Xhaçkës këto masa janë të drejta, dhe se Rusia duhet të mbajë përgjegjësi për veprimet e saj.

Mesazhi i Olta Xhaçkës

Shqipëria mbështet plotësisht masat e SH.B.A. në përgjigje të veprimeve të Rusisë kundër SH.B.A. dhe aleatëve tanë. Ne qëndrojmë pranë SH.B.A.-së dhe gjykojmë se këto masa janë proporcionale dhe të drejta. Rusia duhet të mbajë përgjegjësi për veprimet e saj që shkojnë kundër sistemit të bazuar në rregulla dhe kërcënojnë sigurinë tonë.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img