Tirana
scattered clouds
17 ° C
17 °
17 °
72 %
2.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
21 °
E mërkurë, 5 Maj, 2021
spot_img

Yuri Kim MESAZH kandidatëve: Mos supozoni rezultate, i pranoni pasi të mbyllet numërimi!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar pas përfundimit të procesit të votimit pak minuta më parë.

Në një postim në Twitter diplomatja amerikane shprehet se shqiptarët dolën me forcw të plotë për të shprehur vullnetin e tyre në këto zgjedhje.

Kim shkruan se kandidatët dhe udhëheqësit, gjithashtu kanë detyrën e tyre, por shton se nuk duhet të supozojnë rezultatet, por të pranojnë rezultattin kur të përfundojë numërimi.

“Votuesit shqiptarë dolën me forcë të plotë për të shprehur vullnetin e tyre. Zgjedhjet dhe autoritetet e zbatimit të ligjit kanë për detyrë të sigurojnë integritetin e votës. Kandidatët dhe udhëheqësit, gjithashtu, kanë detyrën e tyre: të mos supozojnë rezultate, por të pranojnë gjykimin e votuesve kur përfundon numërimi”, shkruan Yuri Kim.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img