Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
75 %
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
39 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

Yuri Kim mbështet SPAK: Askush s’është mbi ligjin! Të NDIQEN PENALISHT ata që kanë penguar votimin e lirë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim reagon pas njoftimit të SPAK për hetimin e 55 denoncimeve nga subjektet politike për krime zgjedhore.

Kim shpreh mbështetjen për SPAK dhe thotë se duhet të ndiqen penalisht të gjithë ata që kanë penguar të drejtën e qytetarëve për të votuar të lirë.

albsig

“Kënaqësi që shikoj njoftimin e SPAK për hetimin e krimeve elektorale. Unë e kuptoj që prokurorët do të bëjnë të njëjtën gjë. Ata që shkelin ligjin dhe pengojnë të drejtën e qytetarëve për të votuar lirshëm dhe në paqe duhet të ndiqen penalisht. Askush nuk është mbi ligjin”, shkruan ambasadorja Kim.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img