Tirana
scattered clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
75 %
3.1kmh
40 %
Mër
7 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
13 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Yuri Kim mbaron pushimet, takim ‘kokë më kokë’ me Hajnajn dhe Krajën, fokusi te zgjedhja e 60 hetuesve të FBI-së

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a8224f6edae8c310bb59b20897da1e4b

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim, mëngjesin e sotëm e ka nisur me një takim me shefen e Byrosë Kombëtare të Hetimit dhe me kreun e SPAK.

Kim ka takuar Aida Hajnajn, shefen e BKH pak ditë pasi ajo është emëruar në krye të detyrës. Në këtë takim do të jetë edhe kreun i SPAK Arben Kraja.

Në fokus të këtij takimi është përzgjedhja e 60 hetuesve të FBI-së shqiptare, (BKH).

Ky takim vjen pas ditë pasi prokurorët e SPAK zhvilluan takime me hetues amerikanë.

Si duket ambasadorja i ka mbyllur pushimet dhe tashmë i është rikthyer punës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img