Tirana
clear sky
36.5 ° C
36.5 °
36.5 °
18 %
1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Yuri Kim kundër Kinës: Nuk duhet ta lejojmë që të na sfidojë, do punojmë së bashku me Shqipërinë dhe aleatët për interesat dhe të ardhmen tonë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e97cbe7527a93a931ad81e8ccbad7ef1

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, me anë të një psotimi në rrjetet socisle ka sulmuar Kinën, duke thënë se nuk duhet ta lejojmë që të sfidojë sistemin e qëndrueshëm dhe rregullat që e bëjn ëTokën të funksionojë ashtu siç duhet.

Kim shkruan që SHBA do të punojë me Shqipërinë dhe aleatët për vlerat, interest dhe të ardhmen.

“Ne nuk duhet ta lejojmë Kinën të sfidojë sistemin e qëndrueshëm dhe të hapur ndërkombëtar – rregullat, vlerat dhe marrëdhëniet që e bëjnë punën siç dëshirojmë. SHBA do të punojmë me Shqipërinë dhe aleatët e tjerë për të mbrojtur vlerat, interesat tona, të ardhmen tone”, shkruan ambasadorja.

Më shumë

spot_img
spot_img