Tirana
clear sky
37.5 ° C
37.5 °
37.5 °
20 %
2.1kmh
0 %
Pre
36 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Yuri Kim kërkesë të veçantë për KQZ-në: Për të shmangur manipulimin e votave të mos lejohet…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

58fd1490531f4aa19d0489b342dc8aa8

Ambasadorja Yuri Kim ka pasur edhe një kërkesë të veçantë për Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve për të shmangur manipulimin e rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit. 

Nga emisionin “Real Story”, Kim u shpreh se mos-lejimi i celularëve në qendrat e votimit do të ishte tepër e dobishme.

Ajo pranoi se ka informacione se telefoni përdoret për të fotografuar votën.

“Mendoj do ishte e dobishme nëse KQZ do të siguronte që celularët të mos lejohen në qendrat e votimit. Siç thashë, unë bisedoj me njerëzit, lexoj lajmet, shoh TV dhe e kuptoj që një nga metodat e preferuara është që njerëzit të fotografojnë për kë votuan dhe pastaj marrin pagesën bazuar mbi këtë dhe, meqë e dimë se kjo është një metodë e zakonshme, mendoj që KQZ duhet të veprojë për ta parandaluar këtë,” tha ambasadorja.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img