Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
0kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
Sht
34 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Yuri Kim Iftar me Baba Mondin dhe ambasadorin izraelit: E veçantë të ndash bukën me miqtë e të gjitha besimeve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka marrë pjesë në iftarin e shtruar mbrëmjen e sotme, bashkë me Baba Edmond Brahimaj dhe ambasadorin izraelit Noah Gendler, ndonëse i përkasin sekteve të ndryshme fetare.

Në një postim në Twitter,diplomatja e SHBA falenderon Baba Mondi dhe ambasadorin izraelit për pjesëmarrjen në këtë iftar dhe uron muajin e shenjtë të Ramazanit.

“Faleminderit Baba Edmond Brahimaj dhe Ambasadorit Izraelit Noah Gendler për bashkë-pritjen e iftarit të mbrëmjes. Shumë e veçantë për të ndarë bukën me miqtë e të gjitha besimeve. Gëzuar Ramazanin!”, shkruan Yuri Kim në Twiiter.

Më shumë

spot_img
spot_img