Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
38 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

Yuri Kim i shkon në zyrë Lulzim Bashës, çfarë do diskutojnë diplomatja e SHBA dhe kreu i PD

spot_img

Lajme të ngjashëm

Diplomatja e lartë amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, do të zhvillojë sot një takim me kreun e PD Lulzim Basha. Burimet bëjnë me dije se Basha dhe Kim do të takohen në orën 13.00 në selinë blu, në zyrën e kreut të PD.

Nga dy palët nuk ka informacion se për çfarë do të bisedohet specifikisht, por një ndër temat që mendohet se do të shtrohet në tryezën e Kim dhe Bashës do të jetë raporti i OSBE/ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit, i publikuar ditët e fundit.

Palët politike në Tiranë e analizuan secila në bazë të linjës së vetë, raportin që nxirrte në pah një sër problematikash që duhen përmirësuar. Ambasada amerikane vetë i ka njohur zgjedhjet e 25 prillit, por ka bërë me dije se ka mbajtur shënime nga raporti final.

Më shumë

spot_img