Tirana
light rain
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
5.1kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

Yuri Kim flet pas takimit me Begajn: Roli i Presidentit është thelbësor për demokracinë dhe sigurinë kombëtare

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, ka reaguar pas takimit me presidentin Bajram Begaj ditën e sotme në Presidencë.

Diplomatja amerikane shkruan se në  këtë takim u diskutua mbi çështjet kyçe në marrëdhëniet mes dy vendeve, teksa thekson rolin institucional të Presidentit në demokracinë e sigurinë kombëtare.

“Faleminderit Presidenti Begaj për bisedën e sotme mbi çështje kyçe në marrëdhëniet shqiptaro-amerikne . Roli institucional i Presidentit, sipas Kushtetutës, është thelbësor për demokracinë dhe sigurinë kombëtare të Shqipërisë”, shkruan Yuri Kim.

Më shumë
spot_img
spot_img