Tirana
clear sky
12.3 ° C
12.3 °
12.3 °
67 %
1.6kmh
0 %
Enj
18 °
Pre
20 °
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
22 °
E enjte, 13 Maj, 2021
spot_img

Yuri Kim ende në Kryeministri, takimit të Ramës me diplomaten e SHBA i bashkohet dhe Erion Veliaj (FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim, ka mbërritur paraditen e sotme në Kryeministri për t’u takuar me Edi Ramën. Ky takim vjen një ditë pasi Amerika njohur si legjitime zgjedhjet në Shqipëri dhe uroi Ramën e Bashën.

Ndërkohë, pak minuta më parë teksa Kim ndodhet ende në Kryeministri duke biseduar me Ramën, atje ka shkuar dhe kryebashkiaku Erion Veliaj. Pas tyre atje ka mëbrritur dhe ambasdori i Zvicrës në Tiranë.

Takimi ka nisur rreth 90 minuta më parë, ndërsa nuk dihet se cili ka qenë fokusi i tij.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img