Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
2.6kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
4 °
E premte, 21 Janar, 2022

Yuri Kim dhe ambasadorja e Suedisë solidarizohen me gratë në Shqipëri, njëzëri i thonë “STOP” dhunës ndaj grave

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në Ditën Ndërkombëtare të Eleminimit të Dhunës Ndaj Grave, ambasdorja e SHBA Yuri Kim së bashku me atë të Suedisë Elsa Hastad dhe gra tjera ambasdore në Shqipëri, janë solidarizuar për t’i thënë “stop” këtij fenomeni.  

Zyrtaret e huaja janë bashkuar njëzëri për t’i thënë “JO” dhunës ndaj grave”, e cila është një fenomen mjat i përhapur dhe shqetësues në vendin tonë.

“Në 25 nëntor gratë ambasadore në Shqipëri solidarizohen me të gjitha gratë kudo që ndodhen. Le të #orangetheëorld🎗 dhe t’i themi “JO” dhunës ndaj grave”, shkruan Yuri Kim.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img