Tirana
overcast clouds
16 ° C
16 °
16 °
82 %
1.5kmh
90 %
Sht
15 °
Die
21 °
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
19 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Yuri Kim apel nga Elbasani: Autoritetet të përmbushin detyrën e tyre për të numëruar votat me përgjegjësi

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim pas qytetit të Durrësit ka shkuar në Elbasan për të monitoruar procesin zgjedhor.

Gjatë fjalës së saj Ambasadorja tha se është detyra e qytetarëve për të votuar teksa shtoi se autoritetet duhet të përmbushin detyrën e tyre për të numëruar votat me përgjegjësi.

“Ky është momenti juaj dhe është gjithashtu detyra juaj dhe shpresoj që të gjithë do të votojnë dhe autoritetet do të përmbushin detyrën e tyre për të numëruar votat e tyre me saktësi dhe përgjegjësi. Kandidatët dhe drejtuesit e tjerë do të mund të bëjnë detyrën e tyre dhe duke kaluar gjykimin e popullit”, tha Kim.

Gjithashtu ajo tregoi se gjatë vizitave të saj në qytete të ndryshme të Shqipërisë ka zhvilluar biseda me qytetarë të cilët ishin shprehur se ndihen të sigurt dhe kishin shkuar për të votuar.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img