Tirana
light rain
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
5.1kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

Yuri Kim: Ambasadorët amerikanë të Ballkanit Perëndimor takohen këtë javë me liderët e DASH, diskutojnë integrimin rajonal

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka publikuar një foto me ambasadorët amerikanë në Kosovë, Mal të Zi, Serbi, Bosnje-Hercegovinë dhe Kroaci.

Diplomatja thotë se ata do të takohen me liderët e Departamentit Amerikan të Shtetit këtë javë, për të diskutuar prioritetet në Ballkanin Perëndimor, veçanërisht bashkëpunimin dhe integrimin rajonal.

“Ambasadorët do të takohen me drejtuesit e Departamentit të Shtetit këtë javë për të diskutuar prioritetet në Ballkanin Perëndimor, veçanërisht bashkëpunimin dhe integrimin rajonal – më të rëndësishme se kurrë”, shkruan Yuri Kim.

Më shumë
spot_img
spot_img