Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
32 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ylli Manjani: Zgjidhja e krizës ka vetëm një emër, zgjedhje të menjëhershme Parlamentare

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

bdde0979f03f7f8ecb0b60bf1b50d64a

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani shprehet se e vetmja zgjidhje për krizën politike në vend, është mbajtja e zgjedhjeve të menjëhershme Parlamentare.

Sipas Manjanit, në fillim duhet të ketë një Parlament pluralist dhe pastaj të flitet për dialog dhe për reforma.

‘Pra, detyra e parë është rikthimi i parlamentit pluralist. Pastaj të fillojmë reformat për demokratizimin e politikës. Pastaj marrin kuptim zgjedhjet vendore dhe çdo zgjedhje tjetër sepse bëhen me rregulla e me garë’, ka shkruar ndër të tjera Ylli Manjani.

 

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img