Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
5.7kmh
90 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Ylli Manjani për vettingun e politikanëve: E nisim nga Luli që është kampion me akuza penale në kurriz

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish ministri i Drejtëisë, Ylli Manjani ka reaguar në lidhje me vettingun e politikaneve, e cila është propozuar nga Partia Demokratike.

Në lidhje me këtë kreu i PD, Lulzim Basha dje u shpreh se është i gatshëm që vetitingu të nis me të dhe të vazhdojë me të tjerët.

Për këtë Manjani ironizion teksa shkruan “e fillojmë nga Luli, është olitikani kampion me akuza penale në kurriz”.

“Vetting politikanëve?

Që çke me të! E fillojmë nga Luli.

Është politikani kampion me akuza penale në kurriz. I akuzuar dy herë nga Prokuroria e shtetit, jo nga llafet e mediave as nga mallkimet e kundërshtarëve politikë.

Të dyja akuzat janë të pagjykuara në substancë. Janë mbyllur për procedurë. Juristët e dinë mirë se këto akuza janë tç riaktivizueshme.

Etj, etj, etj….” Shkruan ai ndër të tjera.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img