Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
31 %
5.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Ylli Manjani: Në zgjedhjet e 2011 për Bashkinë e Tiranës, Lul Basha donte të pranonte humbjen, pa mbaruar gara

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Politikani Ylli Manjani komenton një deklaratë të bërë dje nga kreu i PD Lulzim Basha. Ky i fundit u shpreh se i fitoi zgjedhjet për Bashkinë e Tiranës në vitin 2011, përballë Edi Ramës, sepse mbajti larg nga fushata Sali Berishën.

Kjo deklaratë zgjoi shumë reagime në radhët e vetë demokratëve, e po ashtu dhe nga aktorët e tjerë politikë. Ish-ministri i LSI Ylli Manjani thotë se Basha në atë kohë donte të dilte dhe të pranonte humbjen, edhe pa mbaruar numërimi i votave.

“Përveç të tjerëve (Saliut, Ilirit dhe pse jo Hysniut) bashkinë e Tiranës në 2011 Luli e mori me VAR (Vendimet e Arben Ristanit).  Ndërkohë që Luli donte të dilte të pranonte humbjen pa mbaruar gara…

Në katandisjen mjerane ku ka rënë, është e kuptueshme nevoja për të gënjyer, por mosmirnjohja është  e neveritshme! Nejse, kohë e humbur ky njeri”, shkruan Manjani.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img