Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
57 %
3.1kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
7 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Xhelal Mziu “tradhton” Berishën, nuk merr pjesë në foltoren e Peshkopisë

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha është ndalur këtë të martë në Peshkopi për të zhvilluar foltoren e radhës me demokratët e këtij qyteti.

Por ajo që vihet re në këtë foltore është mungesa e deputetit Xhelal Mziu, i cili ka qenë drejtues politik i qarkut të Dibrës.

Nuk dihet arsyeja e mungesës së tij, por mendohet se ai  është pjesë e deputetëve që janë krah Berishës, por megjithatë  Xhelal Mziu nuk ka mbajtur një qëndrim aq të ashpër ndaj kreut të PD-së Lulzim Basha, ashtu si edhe emra të tjerë si: Edmond Spaho, Ervin Salianji që pas përjashtimit të Berishës.  

Përveç Mziut, në foltore mungojnë edhe dy deputetët e këtij qarku, Kreshnik Çollaku dhe Dhurata Çupi. Në krah të ish-liderit Sali Berisha, shihen ish-deputetë dhe anëtarë të PD-së së qarkut të Dibrës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img