Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
44 %
2.6kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
34 °
Pre
32 °
E hënë, 2 Gusht, 2021

Xhelal Mziu i pari që uron Bashën: Fitore spektakolare, në qarkun e Dibrës ka marrë mbi 95% të votave

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike në qarkun e Dibrës, Xhelal Mziu, është i pari që ka uruar Lulzim Bashën për fitoren në zgjedhjet për kryetarin e ri të PD-së.

Ai thotë se fitorja e Bashës ishte spektakolare, ndërsa thekson se demokratët e qarkut të dibrës kanë votuar masivisht kryedemokratin me mbi 95% të votave.

Sipas tij, demokratët besojnë te platforma Basha dhe janë të gatshëm ta rrëzojnë të keqen që ka kapluar Shqipërinë.

“Fitore spektakolare e Kryetarit Basha, në Dibër mbi 98% e demokratëve Dibranë besojnë tek lidershipi i Tij.

Në rangë qarku Dibër, Basha merr mbi 95% të votave.

Falenderoj përzemërsisht të gjithë demokratët e qarkut Dibër

Fiton bindshëm në rang vendi, demokratët e Shqipërisë besojnë tek platforma Basha, dhe janë të gatshëm që ta rrëzojnë këtë të keqe që ka kapluar Shqipërinë.

Me liderin Basha, Shqipëria në Bashkimin Evropian shumë shpejt”, shkruan Mziu.

Më shumë

spot_img
spot_img