Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
6.2kmh
0 %
Mar
19 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Xhelal Mziu fillon fushatën: Qeveria e Bashës do asfaltojë rrugët dhe do ju furnizojë me ujë të pijshëm, si bir i Dibrës vij me ballin lartë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e6821a82785f4eb75241685212627291

Drejtuesi politik i qarkut të Dibrës për Partinë Demokratike, Xhelal Mziu, ka nisur fushatën elektorale për zgjedhjet e 25 prillit.

Ai ka zhvilluar ditën e sotme një takim me banorët e Dibrës, ku është njohur me problematikat e tyre dhe u ka shpalosur planin e PD për këtë zonë.

Mziu u ka premtuar qytetarëve dibranë se qeveria e Bashës do t’u mundësojë atyre taksa më të ulta, çmim më të ulët të energjisë dhe naftës, asfaltimin e rrugëve dhe furnizimin me ujë të pijshëm.

Postimi i Xhelal Mziut:

Takim me strukturat e Partisë Demokratike të grupseksionit Kastriot!

Si drejtues politik i Qarkut dhe si bir i Dibrës vij ballë lart për të dhënë kontributin tim për ta mundur të keqen dhe triumfin e së mirës në Qarkun e Dibrës.  Së bashku me kryetarin e degës së PD z.Naim Gazidede, kemi nisur  një maratonë takimesh për të parë dhe për tu njohur nga afër me problemet, me të cilat ato përballen çdo ditë në zonat e tyre.

Hajdutët  e “sektit” të Rilindjes kanë braktisur qytetarët dhe po qeverisin vetëm për interesat e tyre dhe një grushti “klientësh”!

E gjithë kjo zonë ka probleme me ujin e pijshëm dha atë vaditës, prej 8 vitesh asnjë lek investime në zone!

Në 8 vjet nuk ka përfituar mbështetje me grante asnjë fermer, bujk, blegtor, ndonëse zona ka plot resurse për agro turizëm!

Arsimi ka degraduar, shkolla të shkatërruara, pa ngrohje, pa ujë, çdo ditë emërohen mësues militantë ndërsa atyre pak profesionistëve u bëhet presion për vendin e punës!

Qendrat shëndetësore mungojnë, mjeku i familjes mungo!

Qytetarët Dibranë nuk meritojnë të nëpërkëmben, nuk meritojnë të qeverisen nga injorantë e banditë, ushtarë të Rilindjes.!

Fëmijët tanë nuk mund t’ua lëmë në dorë militantëve Rilindas, ndaj ka ardhur koha tu themi STOP. Është koha për ta zhdukur të keqen dhe rikthimin e Shqipërisë Evropiane!

Pas 25 prillit Qeveria e djathtë do të hartojë politika për kthimin e të rinjve që po braktisin vendin si pasojë e keq qeverisjes.

Do aplikohet taksa e sheshtë 9% nga 23% që e kishte rilindja

Do të ulet çmimi I energjisë elektrike dhe i naftës

Partia Demokratike do të rikthejë dinjitetin dhe do të qeverisë me qytetarët dhe për qytetarët.

Do të rrikthehen subvencionet në bujqësi, blegtori, pemtari me 100 milionë Euro.

Do asfaltohen rrugët dhe furnizimi me ujë të pijshëm dhe vaditës

Qeveria Basha do të vendosë si prioritet rikthimin e turizmit , infrastrukturën rrugore dhe atë turistike

Së bashku më të motivuar se kurrë për ta zhdukur “bandën” e Rilindjes “ortake” e Ndragetës, që ka marrë peng Shqipërinë.

25 prilli shpresë për Shqipëtarët, me Kryeministër Lulzim Bashën!

143709677_3893775767340418_9020462593707178781_n.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img