Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
2.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
34 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Xhelal Mziu del bllof, “e bën qimen tra” dhe denoncon barishtet për kanabis (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në faqen zyrtare të deputetit të ardhshëm të Kuvendit, Xhelal Mziu ka mbërritur një mesazh nga një banor i fshatit Zall-Strikçan në Bulqizë, i cili mesa duket kërkon zgjidhje për një kabinë elektrike që është vendosur në tokën e tij.

Mirëpo Xhelal Mziu “e bën qimen tra” dhe thotë se kjo kabinë ka mbirë në mes të parcelës me kanabis, ndërkohë që siç shihet edhe në videon e publikuar nga vetë ai, bimët jeshile janë thjesht barishte dhe jo bimë kanabis sativa.

Ai i bën apel organeve kompetente që të verifikojnë rastin në fjalë, por pa e verifikuar vetë në fillim se ato bimët në video nuk janë gjë tjetër veçse barishte që mbijnë në tokë të papunuar.   

Më shumë

spot_img
spot_img